Fajerwerkowy biznes – o czym trzeba wiedzieć?

Zbliża się wyczekiwana przez wielu z nas sylwestrowa noc, a wraz z nią szalone zabawy i pokazy pirotechniczne. Stąd też w niemal każdym mieście znajduje się mnóstwo punktów, gdzie każdy może zakupić fajerwerki, by tę jedyną noc w roku uczynić wyjątkowo piękną. O czym powinien pamiętać każdy sprzedawca środków pirotechnicznych?


Nie ulega wątpliwości, że sprzedaż fajerwerków jest bardzo opłacalnym i dochodowym biznesem. Mimo tego, że fajerwerki najczęściej kojarzą nam się z sylwestrową nocą, zapotrzebowanie na środki pirotechniczne wcale nie mija przez cały rok. Pokazy coraz częściej organizowane są w wielu innych okazji, jak np. przyjęcia weselne czy inne ważne uroczystości. Każdy, kto chce rozpocząć biznes fajerwerkowy, powinien w pierwszej kolejności skontaktować się z zaufaną hurtownią środków pirotechnicznych. Zdecydowanie niedopuszczalne jest kupowanie fajerwerków z nieznanych, niesprawdzonych źródeł, bo może być to zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia klienta.

Każdy sprzedawca fajerwerków, zarówno całoroczny, jak i sezonowy, musi wykupić odpowiednie ubezpieczenie, które zabezpiecza go przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, jakie mogą przydarzyć się przy pracy. Każdy sprzedawca musi także wiedzieć, że sprzedaż jakichkolwiek środków pirotechnicznych osobie, która nie ukończyła 18 roku życia, bądź która znajduje się w stanie nietrzeźwym jest surowo karane. Uwagę należy zwrócić również każdej osobie, która zbliża się do stosika z wyrobami pirotechnicznymi z zapalonym papierosem.

Rozpoczynając biznes fajerwerkowymi należy postawić przede wszystkim na bezpieczeństwo. Nie warto oszczędzać, kupując produkty w nieznanej hurtowni, z nieznanego źródła. Każdy środek pirotechniczny musi mieć odpowiedni certyfikat, a do tego musi zawierać dokładną instrukcję użytkowania w języku polskim. To wszystko ma na celu zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa użytkownikowi sztucznych ogni. Sprzedawca fajerwerków musi budzić zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, wtedy ma szansę na prawdziwy sukces.