Czym jest pirotechnika sceniczna?

Mówiąc o pokazie pirotechnicznym, najczęściej mamy na myśli po prostu pokaz sztucznych ogni. Mało kto jednak wie, że do pirotechniki zaliczamy również pirotechnikę sceniczną, czyli wszystkie dodatki, które na scenie dodają emocji. O jakich dodatkach mowa?


Bardzo często na koncertach możemy zobaczyć fontanny iskier, które rozbłyskują w najbardziej emocjonujących momentach. Takie efekty specjalne dodają wyjątkowego wydźwięku każdemu występowi. Innym rodzajem dodatku pirotechnicznego na scenie jest wybuchające konfetti, które w kulminacyjnym momencie nagle pojawia się nad głową artysty czy zespołu. Jest to zawsze fantastyczny moment zaskoczenia dla widzów, którzy raczej się tego nie spodziewają.

Do pirotechniki scenicznej zaliczamy także tzw. ciężki dym, czyli to, co ostatnio święci prawdziwe triumfy wśród młodych par. często wykorzystywany jest podczas pierwszego tańca nowożeńców. Ciężki dym snuje się tuż nad podłogą, tworząc tajemniczy, romantyczny klimat. Jest to dodatek bardzo efektowny zwłaszcza dla fotografów, którzy potrafią uchwycić w nim przepiękne ujęcia.

Na ciężki dym decyduje się coraz więcej par, a jego popularność wciąż wzrasta.
Chyba każdy z nas widział kiedyś pokaz tańca z ogniem, czyli flameshow. To bardzo efektowne pokazy osób, które w tej dziedzinie są prawdziwymi profesjonalistami. Laikowi taki pokaz wydaje się wręcz niemożliwy do wykonania i mrożący krew w żyłach. Takie pokazy często odbywają się jako dodatkowa atrakcja innych masowych imprez, ale także czasami pojawiają się jako atrakcja na przyjęciu weselnym czy urodzinowym. To również zalicza się do pirotechniki scenicznej.

Na scenie każdy dodatkowy efekt jest mile widziany. Na większych koncertach spotyka się czasami wytwornice ognie oraz dysze CO2. Te urządzenia sprawiają, że każdy koncert staje się niepowtarzalnym widowiskiem. Najczęściej spotykamy je na koncertach rockowych, gdzie ostra muzyka idealnie komponuje się z ogniem i dymem.
Pirotechnika sceniczna to doskonały sposób na urozmaicenie każdego wydarzenia scenicznego.